Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27 Kwi 2024, 20:04



Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Przyczepność na torze 
Autor Wiadomość
Administrator

Rejestracja: 31 Sty 2010, 12:20
Posty: 104
Post Re: Przyczepność na torze
ad 1 - w dziale "ogolne" mozna smialo pogadac na ten temat
ad 2 - jest taki plan, ale niestety doba ma tylko 24h.. :) poki co sa pilniejsze rzeczy ale niewykluczone ze taki film kiedys powstanie


16 Lut 2010, 18:22
Profil

Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:33
Posty: 12
Post Re: Przyczepność na torze
Dzieki,

Propozycje z krakowskiego forum dotyczace czasow online i kamerek tez goraco POPIERAM!!


16 Lut 2010, 18:25
Profil

Rejestracja: 11 Lut 2010, 12:07
Posty: 25
Post Re: Przyczepność na torze
Tomek: daj znać jak będziecie się wybierać na tor w Tychach, chętnie Was poznam i posłucham cennych wskazówek :)

i fajnie by było gdyby to było przed zawodami :P


16 Lut 2010, 18:31
Profil

Rejestracja: 13 Lut 2010, 12:05
Posty: 7
Post Re: Przyczepność na torze
Wg mnie tor w Tychach nie jest prawie w ogóle nagumowany. Jest po prostu za zimno żeby mógł się nagumować. Miejsca bardzie przyczepne (maxbike napisał: Są "łaty" przyczepne i "łaty" śliskiego przez co nagle kart łapie, zaraz się ślizga i wszystko na jednym łuku) to spuścizna po poprzednich użytkownikach hali. W miejscach gdzie najprawdopodobniej stały regały, gdzie ludzie mniej chodzili jest po prostu mniej wyślizgana nawierzchnia i tam jest większa przyczepność. Inną sprawą jest to, że na optymalnej linii jazdy tor jest czysty, tzn. nie ma tam kurzu i pyłu i takiego toru jazdy trzeba się trzymać. To czy ktoś woli takie śliskie warunki jakie panują na tym torze, i bardziej rajdową niż wyścigową jazdę zależy od jego upodobań. Zabawa tak czy siak jest przednia i trzeba naprawdę bardziej się postarać żeby wykręcić dobry czas.


16 Lut 2010, 19:16
Profil
Administrator

Rejestracja: 31 Sty 2010, 12:20
Posty: 104
Post Re: Przyczepność na torze
@robek - to nie spuścizna po poprzednich uzytkownikach hali (butami nie da sie nagumowac toru) tylko po poprzednim ulozeniu toru.. :) pamietaj ze od grudnia do tydzien temu bylo nieco inne ulozenie.. :)


16 Lut 2010, 22:38
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:36
Posty: 96
Post Re: Przyczepność na torze
"Bobafat" nie da się przedstawić komuś 100% recepty na dobry wynik. Każdy z nas ma inny styl jazdy, inną wagę, inna psyche, inny czas reakcji itd. W rzeczywistości jedni hamują przed zakrętem, jedni wrzucają w zakręt, jedni hamują inni odejmują gazu itd. Kombinacji jest mnóstwo. Myślę, że na planie który naszkicował Tomek można nanieść idealną linie przejazdu ale to tyle. Musisz (trzeba) jeździć, jeździć, jeździć :) Oczywiście dobrze znać podstawy np. idealną linie toru ale większość trzeba samemu wypracować.
PS: Nawet jakby film nakręcił sam RK i opisał co robi i w którym momencie to i tak choćbyś nie wiem co robił to i tak nie pojedziesz tak samo. Trzeba jeździć, jeździć, jeździć i uczyć się :)
PS: Jest tak jak Tomek mówi ale jeszcze trochę i się nagumuje (myślę że za miesiąc będzie już lepiej dla tych co im jest za ślisko:p)

_________________
„LIGA RZĄDZI LIGA RADZI LIGA NIGDY NAS NIE ZDRADZI”


17 Lut 2010, 00:18
Profil

Rejestracja: 12 Lut 2010, 22:50
Posty: 46
Miejscowość: Centrum dowodzenia światem - Tychy :)
Post Re: Przyczepność na torze
PASI, wreszcie ktoś napisał całkowitą prawdę,
nic dodać, nic ująć:)
a inni, hala istnieje (chodzi mi o WRT) dopiero 2,5 miesiąca, poczekajcie, wszystko się rozkręca, będą lepsze czas, będzie lepsza przyczepność, będzie przejazd "on-board", ale nie wszystko naraz. Wiem, że właściciele robią wszystko, aby było jak najlepiej dla was - klientów, to samo robi obsługa toru, aby wam - klientom jeździło się jak najlepiej, ale naprawdę trochę czasu :)
Ja osobiście uważam, że mimo, że jest ślisko to da się jeździsz. Ktoś kiedyś powiedział świętą prawdę - KIEROWCY NIE POZNASZ PO TYM JAK WYGLĄDA PRZY SAMOCHODZIE, CZY W SAMOCHODZIE, ALE PO TYM JAK JE PROWADZI, więc wszyscy narzekający na przyczepność :) - ch**owej baletnicy to i rąbek przy spódnicy... :)

_________________
WRT KARTING
====================================================
"życie to nie kino, że wychodzisz, gdy Ci się znudzi..."


17 Lut 2010, 01:38
Profil

Rejestracja: 15 Lut 2010, 19:54
Posty: 21
Post Re: Przyczepność na torze
Idzmy dalej w tym kierunku - najlepiej wylac olej na cala trase - o wtedy bedzie "fun", wtedy dopiero zobaczymy kto lepiej jezdzi.. :roll: ;)
Wyglada na to, ze niewielu z was mialo okazje jezdzic na innych torach a "przygode" z kartingiem zaczeli od czasow WRT :lol:
(No ja rozumiem, ze jest slisko i kazdy klient musi sie najezdzic wiecej niz na przyczepnym zeby sie nauczyc krecic czasy na tym torze wiec to wiecej $$ dla firmy. Ci, ktorzy jezdza za friko cwaniakuja 8-) )


17 Lut 2010, 11:35
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:36
Posty: 96
Post Re: Przyczepność na torze
archibaldi napisał(a):
Wyglada na to, ze niewielu z was mialo okazje jezdzic na innych torach a "przygode" z kartingiem zaczeli od czasow WRT

Archibaldi mistrzu kartingu wyjaśnij nam "mi" swoje przemyślenia, jak to wywnioskowałeś, jakich analitycznych wzorów użyłeś aby wysnuć takie stwierdzenie którego nie rozumie może dlatego, że za młody jestem... :mrgreen: Proszę podziel się tymi informacjami :P

_________________
„LIGA RZĄDZI LIGA RADZI LIGA NIGDY NAS NIE ZDRADZI”


17 Lut 2010, 12:27
Profil
Administrator

Rejestracja: 31 Sty 2010, 12:20
Posty: 104
Post Re: Przyczepność na torze
Panowie tylko bez wojen prosze.. Kazdy ma swoje racje ale zaczynamy popadac w skrajnosci a w ten sposob do niczego nie dojdziemy..

Jest sliskawo, ale z kazdym dniem jest coraz lepiej.. jestem pewien ze juz niebawem wszyscy beda zadowoleni :)


17 Lut 2010, 13:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by ST Software for PTF.