Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27 Kwi 2024, 23:37



Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
VI GP TYCHY 31.08.2010 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22 Mar 2010, 11:44
Posty: 185
Miejscowość: Bielsko-Biała
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
robek napisał(a):
Doważenie miało wyrównać szanse a tymczasem, patrząc na tabelę gdzie profesjonalni kartingowcy którzy są przyzwyczajeni do ścigania się w "warunkach równej wagi" z innymi profesjonalistami i zdobywają tytuły mistrzowskie zostają objechani przez amatorskich kartingowców.
Weź pod uwagę, że zawodowiec też ma prawo mieć zły dzień, gorsze samopoczucie, któryś z gokartów mu nie spasował, mógł coś sobie coś testować albo po prostu się bawić bardziej "na luzie". Nikt też nie powiedział, że zawodowcy zawsze będą wygrywać. Poza tym zwróć uwagę, że najwyżej sklasyfikowany "niedoważony" zajął dopiero 8 miejsce, więc upatrywanie w tym przyczyn gorszych wyników jest raczej błędne.
Przed doważaniem też się zdarzało, że ktoś będący zazwyczaj w czołówce - zawodził.


03 Wrz 2010, 22:31
Profil

Rejestracja: 01 Wrz 2010, 16:29
Posty: 6
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
Dokładnie - to że Karol Basz był dopiero 4ty nic nie oznacza, rzadko tu jeździ, miał dowalone 30 kg na lewą stronę, i tylko 3x8min żeby się przyzwyczaic. Doważanie lewej strony musi wyjść na dobre gdyż tor jest prawoskrętny. Jedyny problem jaki jest to rozbieżność czasów pomiędzy pierwszym i ostatnim przejazdem Q1 - pod koniec Q1 tor i opony są nagrzane, więc ci z początku są prawie 1sek w plecy.


04 Wrz 2010, 00:08
Profil

Rejestracja: 13 Lut 2010, 12:05
Posty: 7
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
Po prostu uważam, że za bardzo zmienia się charakterystyka gokarta, źle się prowadzi ( i nie chodzi tu o większą wagę, bo przez nią jest lepsza przyczepność)


04 Wrz 2010, 08:37
Profil

Rejestracja: 01 Wrz 2010, 16:29
Posty: 6
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
Darth ZajceV napisał(a):
1gordon1 napisał(a):
Wie ktoś gdzie można obejrzeć zdjęcia z zawodów?


Postaram się wrzucić w niedzielę ;)


A gdzie je wrzucisz ?:) Na strone WRT?


04 Wrz 2010, 10:01
Profil

Rejestracja: 13 Lut 2010, 12:05
Posty: 7
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
Glon. Z tym upuszczaniem powietrza to był żart, ale mniej więcej takie są moje odczucia po jeździe z balastem


04 Wrz 2010, 11:53
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lut 2010, 10:54
Posty: 62
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
Dejwid napisał(a):
no to mamy odmienne zdanie na ten temat:) sam nosilem te gokarty i wiem ze z jednej strony sa o wiele ciezsze. jezeli wsiadzie do niego lekki zawodnik to obciazenie powinno nawet pomoc, a na pewno wyrowna wage po obu stronach. W koncu ktos to projektowal i nie bez powodu dowazanie jest tylko z jednej strony. A co do 25-30kg to jechalem i jak dla mnie jechalo sie bardzo dobrze tyle ze przy mojej wadze juz troszke wolniej;)



Ja miałem wrzucone prawie 20 kg i jeździło się naprawdę dobrze. Czasy w pierwszych dwóch przejazdach miałem co prawda fatalne, ale to wina tego, że jechałem doważonym wózkiem po raz pierwszy. Stabilność była rewelacyjna i po prostu trochę mi zajęło zanim zauważyłem, że w niektórych zakrętach można było cisnąć zdecydowanie bardziej. ;)

Co prawda po raz pierwszy skończyłem po za punktowaną strefą, ale moim zdaniem pomysł z doważaniem jest świetny! Gratulację dla organizatorów! Zwróćcie uwagę na to jak nieprawdopodobnie wyrównana była podczas tych zawodów stawka!

Przed kolejnymi zawodami będę musiał trochę poćwiczyć, żeby znów po założeniu balastu nie było szoku. :D

_________________
Oh, I'm sorry, did I break your concentration?


04 Wrz 2010, 12:20
Profil

Rejestracja: 20 Sie 2010, 00:23
Posty: 21
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
Co do doważania i przykładu Karola Basza który miał 30kg dołożone to pragne zwrocić uwage, że gdyby dostał na każdy przejazd dobry wozek to by pewnie wygrał. Przy pierwszy przejedzie miał słabą 3 a w wyscigu slaba 8 którą krecił niesamowite czasy. ALe jesli się nie myle to zwycięzca niebył doważany. Więc wychodzi na to że szanse się wyrównały dzieki doważaniu.


04 Wrz 2010, 13:55
Profil

Rejestracja: 22 Mar 2010, 11:44
Posty: 185
Miejscowość: Bielsko-Biała
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
lukasza310 napisał(a):
Co do doważania i przykładu Karola Basza który miał 30kg dołożone to pragne zwrocić uwage, że gdyby dostał na każdy przejazd dobry wozek to by pewnie wygrał
Racja. Zresztą bez względu na wynik - nikt nie wątpi w jego umiejętności.
lukasza310 napisał(a):
ALe jesli się nie myle to zwycięzca niebył doważany. Więc wychodzi na to że szanse się wyrównały dzieki doważaniu.
Mylisz się, ale szanse się wyrównały.


04 Wrz 2010, 14:51
Profil

Rejestracja: 22 Mar 2010, 11:44
Posty: 185
Miejscowość: Bielsko-Biała
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
doriano napisał(a):
Zwróćcie uwagę na to jak nieprawdopodobnie wyrównana była podczas tych zawodów stawka! Przed kolejnymi zawodami będę musiał trochę poćwiczyć, żeby znów po założeniu balastu nie było szoku. :D
Właśnie o to chodzi. Teraz każdy będzie miał możliwość się wykazać i wszyscy będą do końca walczyć o każde 0,001s. A więc trening, trening, trening...


04 Wrz 2010, 14:58
Profil

Rejestracja: 21 Lut 2010, 15:09
Posty: 33
Post Re: VI GP TYCHY 31.08.2010
1gordon1 napisał(a):
Jedyny problem jaki jest to rozbieżność czasów pomiędzy pierwszym i ostatnim przejazdem Q1 - pod koniec Q1 tor i opony są nagrzane, więc ci z początku są prawie 1sek w plecy.


Tu sie z Tobą nie zgodzę, jako pracownik jechałem z najgorszą grupą, czyli pierwszą startującą, żeby wszystkie wózki były dogrzane i jak sie okazało po 3 kwalifikacjach byłem na nie oficjalnym 7 miejscu, wyścig tez jechałem z najgorszą grupą i w sumie czasów q+w bym zajął 5 miejsce

Jakbym jechał z ostatnią grupą to moze by były lepsze czasy, ale to nie temu ze wozki byly dogrzane tylko temu ze lepsze sie czasy robi jak wszyscy jadą równo w grupie a niżeli jak jedziesz z osobami co robią po 33-34s i jakby nie było troche syfu na tor jazdy wnoszą.

Pozdro
Wrt Dawid

_________________
WRTeam Tychy


04 Wrz 2010, 17:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by ST Software for PTF.