Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 22 Maj 2024, 14:53



Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 09 Lut 2010, 15:45
Posty: 121
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
woodoo napisał(a):
ps. kris3d nie rozumiem Twojego rozumowania z tymi podzialami. Z jednej strony uwazasz ze podzial na kategorie wagowe jest bez sensu mimo ze jest to jedyny obiektywny "parametr" wplywajacy bezposrednio na czas okrazenia a z drugiej strony proponujesz podzial na wiek bo "dzieci sa sprytniejsze" :)


stwierdzilem ze niektore kategorie sa niepotrzebne, takie jak waga, co widac do Michale K, natomiast kategoria wiekowa jest konsekwencja wedlug mnie, normalnego podzialu na senior/junior. ot wsio:) to samo "podkategoria" kobiety/mezczyzni.

kategoria pro/amator jest potrzebna, archibaldi ma racje. rywalizacja z zawodowcami nie daje statyskwacji amatorom, mozna sie uczyc od nich, ale nie mozna sie z nimi prownywac.

co do ludzi z WRT, to akurat sa chyba "amatorzy" wiec nie rozumiem czemu nie moga startowac w zawodach? to ze sa dobrzy? ze znaja tor? ze znaja tzw. "magiczne srubki"? ;) moim zdaniem od nich wlasnie szybciej sie cos amatorzy naucza niz od PRO:)

_________________
kris3d - YELLOWTEAM.PL


22 Mar 2010, 11:16
Profil

Rejestracja: 10 Lut 2010, 18:58
Posty: 14
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
Driver napisał(a):
PS pierwszy puchar pokazał że kategorie wagowe nie są aż tak ważne nawet zawodnik z waga ok 75kg ma szanse na TOP 5:). Więc z tych 2 propozycji proponuje kompromis wagowe odrzucić amator/zawodowiec przyjąć będzie owca cała a i wilk syty:)


No wlasnie wg. mnie pierwszy puchar dokladnie pokazal ze waga jest jak najbardziej istotna. TOP 3 miejsca zajeli zawodnicy ponizej 60 kg (poza 2 miejscem to chyba nawet grubo ponizej), tak samo w TOP10 bylo ich znacznie wiecej niz "ciezszych". Dla mnie to zaden kompromis w ktorym odrzuca sie istotny aspekt bezposrednio wplywajacy na czasy a wprowadza nieistotny w postaci kategorii amator/zawodowiec. Poza tym kto i w jaki sposob mialby to weryfikowac i klasyfikowac kto jest amatorem a kto juz zawodowcem. Ja osobiscie chcialybm miec mozliwosc porownywania sie z najlepszymi (czyli byc moze i "zawodowcami") i jedyna rzecza ktora to uniemozliwia jest roznica wag ("zawodowcy" najczesciej sa to nastoletni kartingowcy ktorzy duzo na pewno nie waza).

kris3d napisał(a):
stwierdzilem ze niektore kategorie sa niepotrzebne, takie jak waga, co widac do Michale K, natomiast kategoria wiekowa jest konsekwencja wedlug mnie, normalnego podzialu na senior/junior. ot wsio:) to samo "podkategoria" kobiety/mezczyzni.

Dla mnie to kontrprzyklad - taki Michal K. moze walczyc najwyzej o 3 miejsce ze wzgledu na swoja wage a byc moze moglby walczyc o wygrana :) Co do tych wszystkich kategori to ja srednio widze kategorie w ktorej startuja 2 osoby (np. 2 kobiety jak bylo na ostatnich zawodach). Tak samo raczej nie wystartuje w zawodach z podzialem na wiek i w mojej kategori wiekowej znajda sie powiedzmy 3 osoby.

kris3d napisał(a):
rywalizacja z zawodowcami nie daje statyskwacji amatorom, mozna sie uczyc od nich, ale nie mozna sie z nimi prownywac.

Tego nie jestem w stanie zrozumiec. Jestem amatorem i najwieksza satysfakcje dalaby mi mozliwosc zwyciezenia z tymi "zawodowcami" :)


Ostatnio edytowany przez woodoo, 22 Mar 2010, 14:46, edytowano w sumie 1 raz



22 Mar 2010, 14:32
Profil

Rejestracja: 10 Lut 2010, 18:58
Posty: 14
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
Driver napisał(a):
dla amatorów też plus ponieważ nie będą skazani na gorsze miejsca.

Wogole nie rozumiem czemu maja byc skazani na gorsze miejsca. Jakos paru amatorom udalo sie na poprzednich zawodach wygrac z paroma "zawodowcami";]


22 Mar 2010, 14:38
Profil

Rejestracja: 21 Mar 2010, 23:17
Posty: 6
Miejscowość: Piekary Śląskie
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
a może szefowie WRT zrobią sondę na ten temat;) każdy by mógł się w niej szybko wypowiedzieć. Szczerze chciałbym jakiś podział w przyszłych zawodach:) w 1 udało sie zdobyć punkty ale do TOP 5 było daleko:P. Można długo rozmawiać co lesze waga czy amarot/pro czy może Junior do 16 lat senior od 16 lat choc ten podział by załatwiał w jakimś stopnie wagę:)


22 Mar 2010, 19:07
Profil

Rejestracja: 21 Mar 2010, 23:17
Posty: 6
Miejscowość: Piekary Śląskie
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
Kiedyś startowałem w zawodach na torze "Pszczelnik" (już nie istnieje) i był tam podział właśnie junior do 16 senior od 16 i szczerze chyba to jest taki kompromis i najlepsza opcja przynajmniej moim zdaniem:)


22 Mar 2010, 19:11
Profil

Rejestracja: 10 Lut 2010, 18:58
Posty: 14
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
Driver napisał(a):
Szczerze chciałbym jakiś podział w przyszłych zawodach:) w 1 udało sie zdobyć punkty ale do TOP 5 było daleko:P.

No to juz teraz wszystko jasne :) Ja akurat zmiescilem sie w tym TOP5 mimo ze jestem amatorem seniorem i troche sobie waze. Idac Twoim rozumowaniem taki podzial bylby dla mnie bardzo korzystny, tylko jest to troche "sciema" - rownie dobrze za chwile ktos wymysli sobie takie kategorie w ktorych to on bedzie pierwszy. Wg. mnie jest dobrze jak jest i niech tak zostanie, a jak zostanie wprowadzone dowazanie to bedzie juz wogole super :)


22 Mar 2010, 22:01
Profil

Rejestracja: 09 Lut 2010, 09:39
Posty: 71
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
jak macie glosowac to glosujcie zeby pracownicy wrt tez mogli startowac oficjalnie w zawodach my jestesmy amatorami

_________________
NITRO RALLY TEAM.....


23 Mar 2010, 10:34
Profil

Rejestracja: 15 Lut 2010, 19:54
Posty: 21
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
W sumie racja, pracownicy nie sa zawodnikami pro, niech startuja.
Ostatnio wotson jezdziles jako piąty żeby grzać wózek, z tego co pamiętam to w jakies słabej grupie dublowałeś, zgadza się?


23 Mar 2010, 12:47
Profil

Rejestracja: 09 Lut 2010, 15:45
Posty: 121
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
woodoo napisał(a):
Driver napisał(a):
dla amatorów też plus ponieważ nie będą skazani na gorsze miejsca.

Wogole nie rozumiem czemu maja byc skazani na gorsze miejsca. Jakos paru amatorom udalo sie na poprzednich zawodach wygrac z paroma "zawodowcami";]


pytanie zasadnicze: kto jest "zawodowcem"? :)

_________________
kris3d - YELLOWTEAM.PL


23 Mar 2010, 15:20
Profil

Rejestracja: 09 Lut 2010, 15:45
Posty: 121
Post Re: Czy na zawodach dla amatorów powinni być czynni zawodnicy?
WOTSON napisał(a):
jak macie glosowac to glosujcie zeby pracownicy wrt tez mogli startowac oficjalnie w zawodach my jestesmy amatorami


wlasnie, niech admin założy SONDE i po sprawie:)

_________________
kris3d - YELLOWTEAM.PL


23 Mar 2010, 15:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by ST Software for PTF.