Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:36



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Glosowanie nad nalozeniem kary na GD 

Czy GD powinien zostac przesuniety na koniec stawki?
TAK 54%  54%  [ 7 ]
NIE 46%  46%  [ 6 ]
Razem głosów : 13

Glosowanie nad nalozeniem kary na GD 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:03
Posty: 45
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Zgadzam się z ukaraniem, lecz też nie jestem za przesunięciem na koniec wyników. W polsce wyroki się nie sumują hahaha :lol:


02 Lut 2010, 19:06
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:36
Posty: 96
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że przewinienia się sumują. O tym nie było wiadomo. Po za tym w przypadku falstartu i uderzania w Wosia oliwa jak widać jest sprawiedliwa, bo kolega GD zgasił karta i spadł na dalsze pozycje. Więc można powiedzieć, że sam się ukarał. A to też trzeba brać pod uwagę. Co do sprawy z Tobą to ja nawet nie wiem gdzie i jak to było więc się nie wypowiadam. Uważam, że jeżeli kara ma teraz być to z przesunięciem max o pięć pozycji.
Jak dobrze pójdzie to nie zdążysz zastosować swoich obietnic w następnych GP bo zdążymy poprawić regulamin :P
A co do tego że zaczniemy się napie.... to już pisałem ze trzy tygodnie temu emilami tylko wtedy wszyscy mnie zlali :evil: Zaraz ktoś pewnie mi napisze że mogłem to poddać głosowaniu, jednak chciałem przypomnieć że z emili jakie otrzymałem jasno wynikało iż głosowanie jest nie potrzebne.

_________________
„LIGA RZĄDZI LIGA RADZI LIGA NIGDY NAS NIE ZDRADZI”


02 Lut 2010, 19:12
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:35
Posty: 60
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
To nie jest aden argument poniewaz, nigdzie w regulaminie nie jest napisane, ze kary sie nie sumuja. MI na przyklad sumuja sie minuty w Orange :D
Przemyslalem sprawe i nie bede wiecej sie odzywal w przedmiotowym temacie. Zrobicie jak bedziecie uwazac. W kazdym razie wspomniane przez Pasi zmiany w regulaminie nie beda raczej mialy znaczenia gdyz jak widac regulamin poprostu nie jest stosowany. Wyciagam z tego odpowiednie wnioski, zamykam dyskusje i niech drża Ci ktorzy znajda sie przede mna w wyscigu hehe.


02 Lut 2010, 22:49
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 21:09
Posty: 27
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Hej chłopaki!
Musiałem troszkę ochłonąć i przemyśleć sprawę :roll:
Moje argumenty na obronę:
1. Jechałem najszybszym kartem więc wyprzedzenie jest możliwe na prostej (a ja też letki jestem :)
2. Nie było żadnego zakazu wyprzedzania na prostej!
3. Nie można stosować kary za takie wydarzenie ponieważ kara może być jedynie stosowana za:
cytat z pkt 14 regulaminu:
"W przypadku kolegialnego stwierdzenia zbyt agresywnego zachowania zawodnika na torze podczas W, musi on liczyć się z utratą swojego miejsca w wyścigu nawet o 5 pozycji w zależności od sytuacji oraz poziomu agresji. Decyzje w tym zakresie podejmowane będą kolegialnie."
4. Podczas tego manewru nie było żadnej agresji tylko wykorzystanie możliwości szybkiego wózka, mojej wagi i refleksu.
5. Wykorzystałem wolne miejsce po wewnętrznej jadąc szybszym kartem.
6. Kiedy jest najlepsza okazja do wyprzedzenia? na starcie i pierwszych zakrętach, jak w każdych zawodach, nigdzie nie jest to zabronione! To są wyścigi!

Proszę o właściwą i dokładną interpretację zapisów w pkt 14 regulaminu. Maksymalna kara za AGRESYWNE zachowanie to utrata do 5 pozycji w wyścigu! Sprawa dotyczy wyścigu, a nie wyścigów. Czyli maksymalnie 5 pozycji w danym wyścigu A lub w wyścigu B.

P.S. Specjalne pozdrowienia dla kolegi Habaja - nie mam urazy 8-)
Pozdro dla wszystkich!
GD


02 Lut 2010, 23:17
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:36
Posty: 96
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Łukasz tu nie chodzi o to aby się wkurzać. Głosowanie sobie leci a my sobie pogadać możemy, mi się też nudzi w domu bo ileż można chorować. :P Po to też założyliśmy to forum. Ja wiem, że to nie jest argument iż nie ma tego w regulaminie ale też niema tego żeby sumować. Wiesz dobrze, że musielibyśmy oddać go do prawników aby nie było takich niedomówień i kilku interpretacji jednego punktu. Skoro już mamy ten regulamin to powinniśmy go ze zdrowym rozsądkiem przestrzegać i nie robić kilku interpretacji.
GD to nie jest wytłumaczenie, że miałeś najszybszego karta bo gdybyś jechał na zderzaku za Mikim (on też nie miał wolnego i jeszcze chodzi w twojej wadze) to nigdy byś go na prostej nie wyprzedził a co dopiero dwóch zawodników. Grześ i to samo, jest to w regulaminie albo nie ma... Pozostawiam to bez komentarza.... :twisted:

Proponuje dodać na końcu do regulaminu, że wszystkie inne zdarzenia i przypadki które nie zostały wymienione w regulaminie są zakazane.

_________________
„LIGA RZĄDZI LIGA RADZI LIGA NIGDY NAS NIE ZDRADZI”


02 Lut 2010, 23:49
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 21:09
Posty: 27
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Chciałem dodać, że dobrowolnie poddam się karze niezależnie od głosowania :(
Proponuję regulaminowy max wymiar 5 pozycji w wyścigu, czyli ostatnie miejsce w wyścigu A.

Kara jest słuszna ze względu na wypchanie kolegi Habaja na bandę.
PRZEPRASZAM!

(za wyprzedzenie na starcie się nie poddam, bo nie ma takiego zakazu i żadnych kar w tej sytuacji :P )

Sam nie chciałbym być na jego miejscu i żaden z was pewnie też nie w następnych wyścigach.
Dla mnie najważniejsze to konieczność rozpatrzenia konsekwencji dla winowajcy i powodów wypchnięcia czy mocnego uderzenia w przeciwnika jeśli ten przez to straci pozycję lub nawet zostanie na bandzie.

Nie może być bezkarności i coraz większej agresji. Musimy to temperować.
Jakieś proszki? :mrgreen:

Jak w ruchu drogowym wjedziesz komuś do DUPY to jesteś winny!

Wymiar kary sam winowajca niech zaproponuje i ocenić sprawę powinien w swoim sumieniu sam (jak ktoś ma).
Jeśli poszkodowany propozycję kary zaakceptuje to jest po sprawie.
Szanowny Kolego Habaj przyjmujesz moje przeprosiny i propozycję kary?

Inaczej niech kolegium rozpatrzy większością głosów.

P.S.
Na usprawiedliwienie dodam, że kolega Habaj jechał wolno jak stara baba :lol: i straaaaaasznie wcześnie hamował do nawrotów jak na śniegu!
Chyba mu tak zostało po treningach w Finalandii?


03 Lut 2010, 00:20
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 10:13
Posty: 18
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Witam

Uważam że powinniśmy uznać samowolne poddanie się karze GD i przesunąć go na koniec stawki W-A, proponuje abyśmy spotkali się
wcześniej w niedziele i rozpatrzyli te zmiany regulaminowe.

Pozdrawiam
UVE


03 Lut 2010, 13:42
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:35
Posty: 60
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
GD: nie masz za co przepraszac, ja nie jestem obrazony :P


03 Lut 2010, 23:05
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 21:09
Posty: 27
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Dzieki za info, ale i tak bezpośrednio przed Tobą nie mam zamiaru jechać w najbliższym wyścigu :?
(to niebezpieczne)
Chyba Cię odrazu puszczę :mrgreen:


03 Lut 2010, 23:10
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:35
Posty: 60
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
puscisz, zeby nastepnie wbic do bandy i wyeliminowac z wyscigu hehehe...zapomnij!


04 Lut 2010, 08:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by ST Software for PTF.