Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:16



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Glosowanie nad nalozeniem kary na GD 

Czy GD powinien zostac przesuniety na koniec stawki?
TAK 54%  54%  [ 7 ]
NIE 46%  46%  [ 6 ]
Razem głosów : 13

Glosowanie nad nalozeniem kary na GD 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 10:22
Posty: 34
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
w takim przypadku ja jestem przeciw. skoro zarzucamy GD złamanie regulaminu i na tej podstawie chcemy go ukarać, to musimy się też tego regulaminu trzymać w kwestii wymiaru kary.
GD rzeczywiście w wyścigu trochę narozrabiał, więc myślę że przełknie nawet maksymalną regulaminową karę cofnięcia o pięć miejsc.
każda inna kara będzie zbyt okrutna, biorąc pod uwagę fakt, że po pierwszej GP, gdzie poszkodowanym był PASI, mimo jego słusznego oburzenia - sprawa "rozeszła się po kościach" i nikt żadnej kary nie poniósł.


02 Lut 2010, 11:41
Profil

Rejestracja: 02 Lut 2010, 12:03
Posty: 1
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
ja jestem za bardziej liberalnym podejściem do agresji na torze (przecież to publiczność lubi najbardziej :) ) jak już wcześniej wspomniałem jestem za karaniem dopiero po 2 "wpadce" czyli agresywną jazdę ukarać upomnieniem (zółta kartaka nadawana przez ogół zaznaczana przy wynikach). Myślę, że przez takie podejście może być ciekawiej :twisted:


02 Lut 2010, 12:18
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 21:40
Posty: 8
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Sprawa GD z rozpędu osiągnęła już glosowanie moim zdaniem poza regulaminem. Chyba ze wszyscy uznaliśmy ten sposób nałożenie kar za ostateczny i każdy z zawodnikow ma gwarancje takiej wlasnie procedury do czego będę ja również miał prawo od nastepnego GP!!!

W skrocie czy dobrze rozumiem:

1. Zawodnik (w tym przypadku Habaj) wnosi protest – OK.

2. Przyjecie protestu
Kto się z nim zgodzil? Protest zostal przyjety kolegialnie jeszcze na torze i uznaliśmy ze fakty jakie przedstawili Habaj mialy miejsce, tak?

3. Opinia oskarżonego
GD – rozumiem ze przyznajesz się do zarzutów w 3punktach jakie przedstawił Habaj

4. Sedziowie - ocena
brak oceny sędziów – to oni powinni się wypowiedziec i glosowac
Rozumiem ze sędziów nie ma i nie będzie a każdy protes będziemy przyjmowac chóralnie w depo po zakończeniu wyścigu wraz z zawodnikami ktorzy uczestnicza w W mimo ze niektorzy z nich nie beda swiadkami sytuacji

Bez urazy Lukasz ale wniosles protest, zaproponowales kare i już jak to napisales glosowanie jest faktem! Jestes poszkodowanym, oskarżycielem, wprowadzającym glosowanie oraz rodzaj kary.

W takim razie może teraz tak zrobić WLODEK przeciw PASI i tez zaproponować kare z glosowaniem oraz kazdy zawodnik w kolejnym GP do czego chce miec prawo a nie uslyszec ze cos rozchodzi sie po kosciach...

Zgadzam sie ze GD narozrabial i powinien poniesc kare za niesportowe zdobycie punktów co wazne w ilosci wiekszej od poszkodowanego lub poszkodowanych.
Jednak doprowadzmy raz na zawsze regulamin tj. kary i sposob ich nakladania do ostatecznych zapisów w regulaminie. Proponuje osobny post dot. kar gdyz jest wiele propozycji do przejazdow przez Pit Stop wlacznie hehehe

Pozdro


02 Lut 2010, 13:44
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:35
Posty: 60
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Jacennty:

W moim przekonaniu w regulaminie jasno jest napisane ze kolegialnie podejmujemy decyzje.Nie ma bardziej demokratycznego sposobu niz glosowanie. Jesli wiekszosc odrzuci moj protest to poprostu znajdzie to swoj oddzwiek w glosowaniu i tyle. Jesli wiekszosc bedzie za to bedzie kara , jesli wiekszosc bedzie przeciw to kary nei bedzie. Prostszej metody chyba nie ma. Jesli masz propozycje co do zapisow w regulaminie ktore moga zmienic te reguly nie widze przeszkod abys je opracowal i wyslal do akceptacji. Wtedy sporzadzi sie kolejna ankiete :)

Dla mnie sprawa jest jasna: poddaje pod osad sytuacje i prosze aby kazdy sie ustosunkowal do niej oddajac swoj glos. Proste. Jednoczesnie jesli protest zostanie odrzucony to bedzie to jednoczesnie jasny sygnal ze postulat Darka zyskal akceptacje i agresja na torze jest dopuszczona. WEzme to na pewno pod uwage w nastepnym wyscigu :evil: Jesli Pasi albo ktokolweik inny byl wczesniej poszkodowany to tez mogl wniesc protest ale nie zrobil tego wiec sprawa rozeszla sie po kosciach. Swoja droga ja od razu proponuje punkt do regulaminu mowiacy ze forma wnoszenia protestu powinno byc powieszenie ankiety na forum + film na youtube zeby kazdy mogl sie odniesc (na nastepny wyscig beda na pewno 2 kamery) . Wtedy latwosc wnoszenia protestow i ich oceny spowoduje ze zaczniemy sie pilnowac. To jedyny sposob na przywrocenie poziomu agresji do akceptowalnych rozmiarow.

Reasumujac jesli ktos nie akceptuje formy protestu ktora zastosowalem to wystarczy nacisnac glos NIE. Dziekuje pozdrawiam.


02 Lut 2010, 14:31
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:35
Posty: 60
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Dodajac jeszcze odpowiedz na Twoje pytanie: oczywiscie, ze masz prawo do takiej procedury juz teraz tak samo jak i kazdy z zawodnikow!


02 Lut 2010, 14:37
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 20:45
Posty: 24
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
jestem za ukaraniem GD ale nie w takim wymiarze jaki proponuje Habaj(spadek na 17 miejsce),byłem świadkiem i ofiarą falstartu ,nie widziałem tych agresywnych zagrań bo jechałem z przodu.uważam że na tą chwilę nie można wymyślać nowej kary której nie było w regulaminie w dniu wyścigu.zmienianie regulaminu po fakcie to tak jakby zmieniac prawo po zatrzymaniu sprawcy (Chudy co ty na to?).Jedyne wyjscie to kolegialne ale zgodne z regulaminem podjęcie decyzji o sposobie ukarania.


02 Lut 2010, 17:37
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:36
Posty: 96
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Panowie przytoczę urywek regulaminu:
Pkt. 14 W przypadku kolegialnego stwierdzenia zbyt agresywnego zachowania zawodnika na torze podczas W, musi on liczyć się z utratą swojego miejsca w wyścigu nawet o 5 pozycji w zależności od sytuacji oraz poziomu agresji. Decyzje w tym zakresie podejmowane będą kolegialnie.
Wszyscy bez wyjątku musimy przyjąć, że regulamin jest święty. Nie może tak być, że poszkodowany kierowca nakłada na winowajcę kare i za jednym zarazem zmienia regulamin. Ja wiem, że jest w regulaminie zapis dotyczący zmiany regulaminu przez większość, ale miało to dotyczyć konkretnych zmian w regulaminie a nie czyjegoś widzimisię. Przyjęliśmy w regulaminie do 5 miejsc i tak powinno być w tym przypadku. Jeżeli dany kierowca ma pomysł i chce, aby coś zmienić w regulaminie pisze o tym a my kolegialnie głosujemy za lub przeciw.
Wracając do tematu, jestem zdecydowanie na NIE gdyż jak już pisałem w takiej formie, jakiej to jest w tej chwili jest łamany regulamin. Żeby było jasne, ja osobiście nie widziałem w GP 3 żadnego przewinienia GD gdyż jechałem z tyłu. Na ten temat powinni się wypowiadać obserwatorzy (bo sędziów nie było), osoby poszkodowane jak i sam winowajca a potem dopiero powinno być głosowanie. Ja wcale nie mówię, że kara dla GD się nie należy, chodzi mi o to, że jak już ma być to powinna być zastosowana zgodnie z regulaminem.

_________________
„LIGA RZĄDZI LIGA RADZI LIGA NIGDY NAS NIE ZDRADZI”


02 Lut 2010, 17:56
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:35
Posty: 60
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Ale moment , wszystko zgodnie z regulaminem: 3 przewinienia X 5 miejsc za kazde = 15 miejsc. Spadek z 5 o 15 miejsc to wlasnie jest miejsce 17 bo na 20 nie mozna spasc bo nie bylo tylu zawodnikow. Tak wiec ja nadal twierdze, ze trzeymam sie regulaminu :)


02 Lut 2010, 18:11
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:36
Posty: 96
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Łukasz nie przesadzajmy. Równie dobrze możemy mu jeszcze dorzucić za przewinienia z pierwszego GP1 i z GP2 (chociaż nie wiem czy były), i to będzie wtedy 5X5 co daje nam 25 miejsc do tyłu i jak było nas ostatnio 17 a on zajął 5 miejsce to cofamy go o 12 pozycji, potem zostaje nam jeszcze 13 do wykorzystania w GP4, spoko. :twisted:

_________________
„LIGA RZĄDZI LIGA RADZI LIGA NIGDY NAS NIE ZDRADZI”


02 Lut 2010, 18:40
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:35
Posty: 60
Post Re: Glosowanie nad nalozeniem kary na GD
Nie przesadzamy. Wymienilem 3 przewinienia, za kazde uwazam ze nalezy sie 5 miejsc do tylu zgodnie z regulaminem. Jesli uznacie ze nie mam racji to bedzie dobra i zla wiadomosc: zla bo przewinienia z powodu ktorych zawodnicy traca swoje pozycje pozostaja bezkarne mimo tego iz wszyscy widzieli ze mialy miejsce a dobra bo bedzie to dla mnie zamkniecie dyskusji co do formy rywalizacji na torze czytaj: wszyscy uzyskaja jasne przyzwolenie na max attack i falstarty co osobiscie zamierzam wykorzystac juz w niedziele :twisted:


02 Lut 2010, 18:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by ST Software for PTF.