Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:08



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Zmiana regulaminu - zakaz jazdy slalomem i blokowania 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01 Lut 2010, 21:09
Posty: 27
Post Zmiana regulaminu - zakaz jazdy slalomem i blokowania
Proponuję jak w każdych wyścigach wprowadzić zapis o obronie pozycji.
1. Nie będzie dozwolona jazda np. slalomem czy przepychanie kogoś na bandę (co się często zdarzało!) podczas jazdy obok siebie! (tak wojna wiele razy była :evil: )
2. Możliwa jest obrona pozycji przez zmianę swojej linii jazdy i zmiana strony podejścia do zakrętu, ale tylko jeden raz na każdy zakręt.
3. Nie dozwolone będzie nadmierne hamowanie przed zakrętem (tak, aby uniemożliwić wyprzedzanie - patrz kolega Habaj w ostatnim wyścigu) i blokowanie następnych zawodników. Zdarza się to często hamowanie siebie i następnego wózka zawodnika w sposób nienormalny!

Tor jaki jest każdy wie - wąski i nie ma wielu możliwości zmiany linii jazdy w celu wyprzedzenia w takiej sytuacji.
Stąd biorą się potem przepychanki.
Zasada powinna być prosta: jechać jak najszybciej do przodu, a nie hamować wszystkich za sobą na maxa.
Jasne, że trzeba się jakoś bronić i nie dawać jadąc wolniejszym kartem, ale mamy zapier.. a nie uczyć się technik zwalniania przeciwnika przed zakrętem.
Jak ktoś opóźnia, zwalnia nadmiernie niech jedzie prawym pasem - jak na autostradzie TIR- em :)

Pozdro
GD


02 Lut 2010, 23:41
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:35
Posty: 60
Post Re: Zmiana regulaminu - zakaz jazdy slalomem i blokowania
Pozowle sobie nie zgodzic sie z kolega. Taki zapis jest niemozliwy do egzekucji a techniki obrony moga byc dowolne. Jak ktos ma obiektywnie ocenic ze zawodnik hamowal nadmiernie czy nie? To nic innego jak szukanie argumentu do pozniejszej obrony zarzutow o wypychanie. Kart ktorym jechalem ostatnio poprostu nie dawal mozliwosci innej jazdy (numer 3) , bo nie mail przyczepnosci. NIe hamowalem specjalnie zeby zwolnic wszystkich tylko poprostu tak wolno sie tym kartem jechalo :(


03 Lut 2010, 08:45
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:03
Posty: 45
Post Re: Zmiana regulaminu - zakaz jazdy slalomem i blokowania
To i ja coś powiem :) Bo ja np celowo zmieniałem tor aby nikt mi sie nie wpakował na wewnętrzną nawrotów, co itak skończyło się dla mnie marnie :o ale niby dlaczego nie moge jechać takim torem jak chce ??? jak ktoś jest kozak to niech idzie zewnętrzną :lol: myślę że troche za bardzo roztrząsamy.


03 Lut 2010, 09:00
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:36
Posty: 96
Post Re: Zmiana regulaminu - zakaz jazdy slalomem i blokowania
Ja teraz od tygodnia jem ile wlezie, po co, po masę. Tyje i robię z siebie czołg. A jak to czołg jak spotka kogoś na drodze to .... :shock: nie chce nawet myśleć bo się boje :mrgreen: Możecie mnie ciulać ale pamiętajcie, że zawsze mogę poczekać jedno okrążenie a wtedy jak trafie to... komuś może spaść hełm :twisted:

_________________
„LIGA RZĄDZI LIGA RADZI LIGA NIGDY NAS NIE ZDRADZI”


04 Lut 2010, 21:20
Profil

Rejestracja: 01 Lut 2010, 21:09
Posty: 27
Post Re: Zmiana regulaminu - zakaz jazdy slalomem i blokowania
Będzie niebezpiecznie :o zastanawiam się nad tym jakie ochraniacze przynieść na wyścig? :roll:


04 Lut 2010, 21:33
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2010, 13:36
Posty: 96
Post Re: Zmiana regulaminu - zakaz jazdy slalomem i blokowania
Proponuje pampersa :P

_________________
„LIGA RZĄDZI LIGA RADZI LIGA NIGDY NAS NIE ZDRADZI”


04 Lut 2010, 21:35
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by ST Software for PTF.